מרכז מוסדות בעל הסולם אשלג

בית הכנסת דחסידי אשלג ברחוב אבן עזרא 4 שבבני ברק הוא בית פתוח, בית מדרש מזמין ומקבל, חצר חסידית מסבירת פנים לכל דכפין, מכל גווני הקשת היהודית. את בית המדרש פוקדים אברכים שתורתם אומנותם, בקיאים בתורה לצד בני תורה העמלים לפרנסתם, ליטאים ובני עדות המזרח, לצד זקני חסידים, מתחזקים ושומרי מסורת לצד אנשי מעשה ובני קדושים, כולם כמשפחה אחת מלוכדת. ההבדלים והמחיצות הקיימים בחברה, נעלמים מול החינוך לחתירה אל האמת הפנימית ומול המטרה המשותפת - עבודת ה' על פי משנתו של בעל הסולם זיע"א. בבניין בית הכנסת קול תורה אינו פוסק לרגע. כל המעטפת שיהודי צריך, ממניינים החל מעלות השחר, שיעורי הדף היומי ושיעורים בקבלה לאורך היום ועד לסדר חצות. ימי חול, שבתות וחגים, 365 ימים בשנה בניין בית הכנסת מהווה אבן שואבת, מגדלור רוחני לחסידים ועובדי ד׳ מכל הזרמים ולכלל תושבי האזור שתמיד ימצאו בו את ספר הלימוד מאוצר הספרים, כוס קפה חמה, שיעור, התייעצות וברכה, חברותא, מקווה, או סתם מקום חמים להיות בו. מעבר לכל הנעשה בתוככי בניין בית הכנסת, מופץ האור העצום החוצה בבשורתם של ארגוני חסד, תנועות נוער לצעירי הצאן ולבחורי החמד, שלל פעילויות, ארגון לנשים ובנות ועוד

בסיס תורת אשלג

הרצון להשפיע ולהדמות למידותיו של הבורא

כל המיזמים והפרויקטים הייחודיים הופכים את החצר החסידית למשכן אחד, מחובר ומאוחד להתעלות בעבודת ה‘ ובפנימיות התורה, למען זיכוי כלל ישראל, קירוב רחוקים ובעזרת ה' גם קירוב הגאולה בב"א.

העשיה שלנו

בשנתיים האחרונות ידעה החצר החסידית פריחה מיזמית מרשימה בהיקפה ובאיכותה. נפתחו בה כמה וכמה פרויקטים ייחודיים:

תנועת הנוער של חסידי אשלג "מראה יחזקאל"

תנועה המאגדת תחתיה את כלל הפעילויות לנוער ולילדי החסידות: חברת אבות ובנים, מקהלה לימים מיוחדים, מסגרת ערב לימודית בבית המדרש עם פרסים מיוחדים, משחקים ופעילויות מיוחדים לימי החופשה ועוד. המטרה בתנועת הנוער היא שהילד או הנער יחוש חשק להשקיע בלימוד התורה ובעבודת התפילה.

הקמת חיידר
"כלל חסידי "

הקמת "תלמוד תורה דחסידי אשלג" לפרחי החסידות בו מועברים ערכי פנימיות התורה בדרכו הייחודית של בעל הסולם.

כולל האברכים

כולל עבור האברכים המובחרים שזוכים ללמוד יחד בחבורה עם עמודי ההוראה וההלכה בפיקוח הרב ברנדסדופר שליט"א מרבני העדה החרדית. סדרי הלימוד כוללים לימוד הלכה בבוקר ולימוד תורת בעל הסולם בצהריים. לצד הלימוד המעמיק, מתאגדים האברכים לנסיעות מיוחדות לשהות בצל הרבי שליט"א בטבריה ובשבתות מיוחדות בכותל.

מסגרת לפרחי החסידות
"יסוד יוסף"

גם לפרחי החסידות בחורי החמד קיימת התאגדות המאחדת אותם הנקראת יסוד יוסף, החבורה פועלת גם בימי הזמן וגם בימי בין הזמנים בסיוע ועד הקהילות של אגודת ישראל וארגון משכני. במסגרת חבורת הבחורים יסוד יוסף, נהנים הבחורים ממגוון פעילויות: מקום מיוחד בתפילות, שיעורים מיוחדים עם הרבי, שי אישי מיוחד לכל בחור באירועי החסידות מאת הרבי שליט״א ועוד ועוד.

ישיבת בין הזמנים

מדי יום בחופשות בין הזמנים מתקיימת בחצר "ישיבת בין הזמנים" שהיא חלופה מרעננת למסגרת הישיבתית. בישיבת בין הזמנים ארוחת בוקר, תפילה ושיעורים מפי מגידי שיעורים ידועים, תוכניות המעודדות קשר ותרומה, טיולים מיוחדים ופעילויות קודש נוספות.

ארגון הבנות ״שלובות״

ארגון לבנות החסידות במטרה לגבש את חבורת הנערות ולהחדיר ערכים ברוח מורי החסידות. הארגון פועל בהפקת פעילויות תוכן ייחודיות, בהקמת חברת ״בייביסיטר״ פנימית מבנות אנ״ש על מנת להקל על האימהות למצוא סיוע בקלות ובשלוות הנפש כשהן נזקקות לכך, ובדחיפת הבנות ליוזמות עצמאיות עם תוכן ערכי וחוויתי שהן יוצרות בעצמן.

מקושרת: ארגון איחוד נשות אשלג

מטרת הארגון הוא לגבש את הנשים, לייצר וללמוד בצוותא תכנים מונגשים מתורת הרבי. למלא את האמהות והרעיות בתחושת שליחות וגאווה על היותן שותפות לתורת בעליהן ולהתעלותם בחצר החסידות. במסגרת פעילות מקושרת, מתקיימים ערבי גיבוש מושקעים ומפנקים בביתן של המקושרות הכוללים ערב עשירה, הרצאה, תוכנית אומנותית או חברתית ומזכרת אקטואלית, ערב עיון גדוש תוכן של הרצאות מעוררות ומקרבות בערבם של חגי תשרי ופעילויות נוספות.

פרויקטים מיוחדים בשנים האחרונות

כולל חברון

כולל ללימוד זוהר בעיר האבות. התקבצות לעליה לקברי האבות בחנוכה עם טיש ועריכת שולחן

נסיעה לציון רבי אלימלך מליזענסק

נסיעה מיוחדת לאנ"ש לציון הרבי ר' אלימלך מליזנסק בעל הנועם אלימלך עם חשובי האברכים

עלים לתרופה

הפקת והפצת עלונים מיוחדים לרגל היאהרצייט של אדמו"רי החסידות

עריכת ספרים ושיעורים-

מכון עטרת שלמה פועל לעריכת והפצת ספרי הרבי, ומכון ההוצאה לאור עורך את שיעוריו ותורותיו הקבועים של הרבי

לוחות שנה מושקעים

מדי שנה מחולקים בערב ר"ה לוחות שנה מיוחדים ומושקעים עם זמני תפילות, מעמדות ותזכורות רלוונטיות לתאריכי יאהרצייט של אדמור"י חצר הקודש

שיתוף והדדיות בקהילה-

הקהילה פועלת ליצירת מדריך עם כל נותני השירות והטלפונים מקרב אנ"ש כדי לעודד "שיצאו ויתפרנסו זה מזה"

מכירה מוזלת של מוצרי יסוד

פועלים למען הקמת מערך בערבי חגי תשרי ובערבי פסחים של מכירת ענק מוזלת ומרוכזת בהרשמה מראש לקניית מוצרי יסוד לחגים

סיום ש"ס חגיגי

לפני שנה זכתה החצר לקיים מעמד מפואר של סיום הש"ס בשתי חבורות לומדי הש"ס, בליווי תזמורת וסעודה

פרויקטים בימי החגים

מכירה מרוכזת של מצרכים לימי החנוכה, קמחא דפסחא, אפיית מצות מצווה בחבורה ועוד ועוד

"ויהי חלקנו עמהם"

בראייה צופה פני עתיד ועם הגדילה המבורכת של החסידות בשנים האחרונות, המטרה שלנו כרגע היא ליצור ולהקים את המרכז מחדש. בתוכנית : הקמת מתחם ענק מפואר שיכלול מקווה, אולם שמחות, ספריית תורה, היכל טישים, מכון להוצאת ספרי קבלה, חדר מתאים לקבלת קהל שישמש את הרבי ועוד פעילויות קודש למען ישראל החפצים לגדול ולהתעלות.

כל הקמה של פרויקט גדול מתחילה בשקל קטן.
גם אני נותן את חלקי למען ביסוס וקיום המוסדות וקהילת אשלג בעזרת השם יתברך